Zalecenia dla kierowców i warsztatów samochodowych w dobie koronawirusa Wszystkie wpisy

2020-03-20 16:02:42

Ograniczając ryzyko zachorowania na koronawirusa coraz częściej rezygnujemy z podróżowania komunikacją miejską i wybieramy samochód. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ, znacznie spada możliwość styczności z osobami chorymi.
Tankowanie samochodu jest koniecznością, a jak wiemy stacje benzynowe to miejsca, w którym codziennie pojawia się wielu kierowców. W trosce o klientów wprowadzono więc wymóg tankowania w rękawiczkach jednorazowych. Klientów prosi się o płatność kartą, dzięki czemu łatwiej zachować wszelkie zasady higieny. Na wielu stacjach korzysta się z okienek, które do tej pory służyły do obsługi w nocy.

koronawirus

Nawiew i klimatyzacja

Odradzamy używania nawiewów oraz klimatyzacji w samochodzie, jeżeli nie podróżujemy sami, ponieważ możemy w ten sposób ułatwić wirusowi przenoszenie się z człowieka chorego na zdrowego. 

Poza ograniczeniem wentylacji podczas podróży z kimś, pamiętajmy, aby starać się jak najczęściej dezynfekować wszystkie powierzchnie samochodu, z którymi mamy styczność. Zarówno te w środku jak i na zewnątrz. Zwróćmy szczególną uwagę na kluczyki, pilota, klamki, kierownicę oraz manetki wycieraczek i kierunkowskazów.
Jak najczęściej myjmy ręce wodą z mydłem i używajmy środków do dezynfekcji - nie tylko w czynnościach związanych z podróżą autem, również w domu czy biurze.

mycie rąk

Koronawirus a praca w warsztacie samochodowym

Warsztaty samochodowe nie zostały zamknięte, dlatego naprawa auta jest nadal możliwa. Zaleca się, aby jednak wszystkie drobne naprawy odwołać lub przesunąć w czasie. 
Do kontaktu z kierowcami warto wyznaczyć jedną osobę, która umówi terminy telefonicznie oraz osobiście z zachowaniem bezpiecznej odległości. W najbliższym czasie można nosić rękawiczki, które będą barierą ochronną w przypadku dotykania elementów, z którymi styczność miało wielu kierowców. Koniecznie dezynfekujmy je na bieżąco specjalnie przeznaczonym do tego środkami.
Przed przystąpieniem do naprawy samochodu mechanicy powinni dokładnie przewietrzyć i zdezynfekować jego wnętrze. 
Zamawiając części samochodowe można skorzystać ze stron internetowych oferujących dostawę bezpośrednio do warsztatu. Unikniemy wizyt w hurtowni i ograniczymy konieczność przebywania w miejscach tłocznych.

zakaz

Warto przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa i podjąć wszelkie działania, aby zminimalizować możliwość infekcji w związku z wystąpieniem epidemii koronawirusa (COVID-19).


Wszystkie wpisy